slide 1

نهالستان شکوفه امید البرز

slide 2

نهالستان شکوفه امید البرز

slide 3

نهالستان شکوفه امید البرز

slide 4

نهالستان شکوفه امید البرز

نهالستان

نهالستان شکوفه امید البرز به تلاش دکتر مصطفوی با بیش از 40 سال تجربه در درختان میوه راه اندازی گردیده و اکنون در زمینه تولید نهال‌های اصلاح شده در شهر کرج مشغول به فعالیت می‌باشند. در این نهالستان سعی بر این می‌باشد آخرین و به روزترین روش‌ها در زمینه تولید انواع ارقام مطلوب بر روی پایه رویشی زودبارده استفاده شود. از نمونه فعالیت این نهالستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

در زمینه تولید درختان سیب: از جمله ارقام معروف سیب گلدن دلیشیز (زرد لبنان)، رد دلیشیز (قرمز لبنان) سیب تابستانه گلاب کهنز، سیب تابستانه گالا، سیب سبز گرانی اسمیت، و همچنین ارقام دیگر مانند استارکینگ (قرمز فرانسه) و جوناگلد اشاره کرد. ارقام مذکور پیوند شده بر روی پایه های رویشی مالینگ: M9 ، M7 و مالینگ مرتون MM106 و MM111 اشاره کرد. از محاسن این پایه ها میتوان زودباردهی ، کشت متراکم 1200 اصله تا 4000  اصله درخت در هکتار و که منجر به عملکرد بالا می‌شود نام برد. میانگین عملکرد ارقام بر روی پایه های بذری 15 تن در هکتار می‌باشد در صورتی که بر روی پایه های رویشی بین 60 تا 120 تن در هکتار می‌باشد.

در خصوص گیلاس و آلبالو ، ارقام مختلف مانند گیلاس تکدانه، گیلاس صورتی و آلبالوی مجاری  روی پایه های بذری محلب و رویشی GISELA و MAXIMA استفاده می‌شود. از مزایای پایه های رویشی می‌توان به افزایش عملکرد از 5 تن در هکتار در پایه بذری به 25 تن در هکتار در پایه رویشی اشاره کرد.

در این مرکز انواع مختلفی از ارقام هلو  و شلیل به طور مثال: آلبرتای زودرس و دیررس، هلو انجیری، شلیل شمس، شلیل ردگلد و انواع هلو‌های مغان پیوند شده روی پایه های بذری میسوری و کشت بافتی GF و GN تولید می‌شود. با استفاده از پایه های رویشی عمر اقتصادی درختان هلو به بیش از 35 سال افزاش می‌یابد در صورتی که عمر درختان هلو روی پایه های بذری در حدو 5 تا 6 سال می‌باشد.

ادامه مطلب

Q

مقاله 1

بررسی و نقش اکسین و نوع پیوند در گیرایی و بقای نهال ‌های پیوندی گردوی ایرانی

 

ادامه مطلب

l

مقاله 2

 

بررسی و مقایسه روش ‌های تکثیر رویشی (قلمه، خوابانیدن) پایه های مالینگ و مالینگ مرتون (M26, MM106)


ادامه مطلب

W

مقاله 3

 بررسی صفات کمی و کیفی 6 رقم ایرانی و خارجی گیلاس و چگونگی روابط این صفات با میزان ترک خوردگی میوه

 

درباره ما با ما آشنا شوید

نهالستان شکوفه امید البرز به تلاش دکتر مصطفوی با بیش از 40 سال تجربه در درختان میوه راه اندازی شده و اکنون با همکاری مهندس گودرزی و مهندس مصطفایی در زمینه تولید نهال‌های اصلاح شده در شهر کرج مشغول به فعالیت می‌باشند. در این نهالستان سعی بر این می‌باشد آخرین و به روزترین روش‌ها در زمینه تولید انواع ارقام مطلوب بر روی پایه رویشی زودبارده استفاده شود.

ادامه مطلب

آخرین اخبار

تماس با ما

در صورتی که سئوال و یا راهنمایی نیاز دارید با ما تماس بگیرید

آدرس کانال تلگرام: @shekofehealborz
صفحه اینستاگرام: shekofehe.alborz

همراه: 09121610208

 

ساعات کاری

 کلیه روز های کاری ۸ تا ۵ حتی ایام تعطیل